תוכנת סביון

תוכנת סביון הינה תוכנה לאימון קוגניטיבי המיועדת לטפל באנשים החיים עם דמנציה ואלצהיימר וכן לסייע בשיקום לאחר אירוע מוחי ו/או חבלה מוחית. התוכנה פשוטה מאוד להפעלה, מתאימה הן למסגרות טיפול מקצועיות והן לתרגול עצמאי בבית, וכוללת ארבע קטגוריות:

מילים – כישורים שפתיים
זיכרון – רצף מספרים
חשבון – תרגילים פשוטים
צורות – תפיסה מרחבית

סביון נבנתה כך שאיש מקצוע או קרוב משפחה של האדם יוכלו להגדיר את דרגות הקושי ואת נושאי האימון לפי יכולתו והעדפותיו של המתאמן. כמו כן, ניתן להשפיע על תזמון הופעת התרגילים כדי להקל על העבודה מול מסך המחשב. מלבד ההתאמות האישיות, ישנן תוכניות המותאמות לסוג הטיפול. עבור אנשים עם דמנציה, הקושי והמורכבות בשימוש בתוכנה ילכו וירדו עם הירידה ביכולות הקוגניטיביות.

לעומת זאת, לאחר אירוע מוחי ו/או חבלה מוחית הקושי והמורכבות ילכו ויעלו עם ההתקדמות בשלבי השיקום הקוגניטיביים.


מלבד שימור היכולות הקוגניטיביות, לתרגול באמצעות התוכנה גם ערך טיפולי רגשי. כאשר אנשים עם דמנציה משתמשים בתוכנת מחשב, ההערכה העצמית שלהם עולה והדימוי העצמי שלהם משתפר. הם נהנים מעצם העבודה עם המחשב שמספקת תחושת מסוגלות, לצד הרגשה של קישור וחיבור לסביבה.

מילים
זכרון
תרגילי חשבון
צורות

תוכנת סביון במחקר

במחקר רפואי שנערך על יד הגב' יעל זילברשלג ובראשו עמד פרופ' צבי דוולצקי מאוניברסיטת בן גוריון, נמצא שהתרגול בתוכנת "סביון" גרם לשיפור במדדי זיכרון, ביכולת שפתית ובתפקודים ניהוליים וכן לשיפור בציון הקוגניטיבי הכללי בקרב זקנים עם דמנציה קלה. במסגרת המחקר נמצא שגם אנשים שלא השתמשו במחשב בעברם, הצליחו להשתמש בתוכנה בעזרת תיווך של איש מקצוע או איש משפחה.

תוכנת "סביון" פותחה ב"מלבב" על ידי המרפאה בעיסוק הגברת יהודית לנגה ז"ל. היא תומכת במגוון שפות ונמכרת בארץ ובחו"ל.

הורדה ושימוש בתוכנה

ניתן לרכוש את תוכנת סביון לשימוש פרטי בעלות של 390 ש"ח לשימוש במחשב אחד.

להלן הוראות להפעלת התוכנה:

  1. שילחו בקשה לדוא"ל [email protected] או ווטסאפ לטלפון 026537591 לקבלת גרסה של התוכנה לניסיון או לקבלת התוכנה המלאה להורדה. 
  2. ביצעו תשלום מאובטח בקישור: https://secure.cardcom.solutions/e/x19I
  3. התקינו את התוכנה במחשב ע"פ ההוראות.
  4. לקבלת קוד הפעלה או לעזרה בהתקנה – שילחו הודעה לפרטי הקשר שציינו למעלה או צרו קשר עם עמותת מלב"ב בטל' 1700-70-4533

להזמנת התוכנה או לקבלת תוכנת ניסיון - אנא מלאו את הפרטים בטופס: