fbpx

כאשר אדם נמצא במצב סיעודי, בו הוא זקוק לעזרה רוב שעות היממה, הוא זכאי על-פי רוב, לאישור להעסקת עובד סיעודי זר, במידה והוא מתגורר בביתו או בדיור מוגן.

שירות "מלב"ב סיעוד" של עמותת מלב"ב ( מרכזים לטיפול בקשיש בקהילה), שנוסדה בשנת 1981, המספקת מגוון שירותים בקהילה, בעיקר לאנשים עם דמנציה ואלצהיימר, מוצאת לנכון, לאור ניסיון רב שנים ומפגש שיש לה, כעמותה המספקת שירותי סיעוד, עם לקוחותיה הרבים המעסיקים עובדים זרים, לתת דגשים והמלצות באשר להעסקת עובד סיעודי זר בבית:

לפני העסקת עובד סיעודי זר צריך לבחון זאת מכמה היבטים:
1. האם מתגורר בבית האדם הסיעודי (להלן: המטופל), בן או בת זוג או שהמטופל מתגורר בגפו?
האם עדיף להעסיק גבר או אישה? מה העדיפות לשפה המדוברת של העובד הסיעודי? האם חשוב שהמטופל יבין וישלוט בשפתו של העובד הסיעודי? מה מידת חשיבות התקשורת בין העובד לבני המשפחה? כיצד בוחרים את העובד/ת הסיעודי/ת? איך ניתן להתרשם מגישתו למטופל? האם העובד הסיעודי דובר אנגלית ברמה סבירה (בהנחה שגם המטופל ובני משפחתו מדברים אנגלית ברמה סבירה)? חשוב לדעת, שיש לעובדי הסיעוד הזרים נטייה להגיד כן, גם אם הם לא מבינים על מה מדובר. לכן חשוב לוודא שהעובד הבין מה שאלתם.

2. לפני תחילת העסקת העובד הסיעודי מתנהל משא ומתן לגבי תנאי העסקתו. רוב העובדים שכבר נמצאים בארץ מתעדכנים מחבריהם לגבי דרישות השכר ותנאי העסקה. חשוב לדעת: לעובד הסיעודי הזר מגיע שכר בסיסי, דמי כיס, תשלום לאוכל ויום חופשי אחד בשבוע (בהסכמה בין העובד למעסיק) או לחילופין תשלום כפול עבור יום עבודה אחד בשבוע, במקום יום חופשי. חשוב להגיע להסכמה עם העובד על תנאי העסקתו ולהחתימו על חוזה עבודה.

3.חשוב גם להגדיר את תחומי העבודה באופן כללי. למשל, האם העובד נדרש לטפל בכביסה, לנקות את הבית, לשטוף כלים, להכין אוכל – לדאוג לעבודות ותחזוקת הבית השוטפת, או שתפקידו רק לטפל באדם הסיעודי, כמו עזרה בהלבשה, מקלחת, והאכלה במידת הצורך. יש להגיע להסכמה לגבי שעות העבודה, ולהבטיח לעבוד גם שעות שינה ומנוחה ראויים, במהלך יום העבודה.

4. יש הבדל בין מטופל סיעודי שמתגורר וחי עם בן/בת זוג, לבין מטופל סיעודי המתגורר בגפו. כאשר יש מטופל במצב סיעודי לבד בביתו ומועסק עובד זר, המטופל תלוי לחלוטין בעובד, שהוא היחיד שנמצא איתו כל שעות היום והלילה. חשוב שילדיו יהיו מעורבים, ככל האפשר, במיוחד בשבועות הראשוניים להעסקת המטפל הסיעודי הזר ולדאוג לתנאי קליטתו, צרכיו ורצונותיו ולוודא כי התקשורת בין המטופל למטפל תקינה. המצב עדין עוד יותר, כאשר המטופל מתמודד עם דמנציה ואלצהיימר, ומתקשה להצביע על מצוקה.

5. באשר לעובד הסיעודי הזר חשוב להבין ולהתחשב בעובדה שהוא הגיע מתרבות שונה מאד. הוא לא תמיד מבין את השפה או הניואנסים של השפה, הוא רחוק ממשפחתו ומחבריו, מתגורר עם אנשים שהינם זרים לו. הוא נכנס בעל כורחו לחייהם, במטרה לעזור לבן המשפחה הסיעודי, אבל תלוי בבני המשפחה ומצפה אף הוא ליחס חם, הבנה והכלה. לכן חשוב לתת לו תנאים סבירים ויחס חם. יש לאפשר לו להשתתף בחיי המשפחה, לאכול עם המשפחה (אם הוא רוצה), ולהזמין אותו לאירועים משפחתיים. לאפשר לו לדבר בסקייפ או בוואטס-אפ עם בני משפחתו, שנשארו בארץ המוצא והוא בוודאי מתגעגע אליהם, כמו שהם אליו ולכן חשוב לא להגביל אותו, יתר על המידה, ולתת לו הרגשה שהוא עכשיו חלק מהמשפחה, שאתם במקום המשפחה שלו.

6. להכניס הביתה, בגיל מבוגר, אדם זר, ההבנה שהמטופל אינו עוד עצמאי כבעבר והוא תלוי מעתה באחרים, אינו דבר פשוט כלל. לכן יש להתחשב ולעיתים לעשות פשרות, כדי שהמטופל יקבל את הטיפול הטוב ביותר.

באתר האינטרנט של עמותת מלב"ב ניתן למצוא פרטים נוספים על העסקת עובד סיעודי זר, כמו גם באתר רשות האוכלוסין וההגירה, שם ניתן להוריד את הבקשה לקבלת היתר להעסקת עובד זר בענף הסיעוד. באתר "כל זכות", (העסקת עובד זר בסיעוד) ניתן לקבל מידע רחב ומפורט על הליך קבלת עובד סיעודי זר, הזכאות והעלויות.

 

כתבו: צוות מלב"ב סיעוד

לבדיקת זכאותכם לגמלת סיעוד
ולקבלת מידע נוסף על מלב"ב סיעוד השאירו פרטים בטופס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

עזרו לנו להציל את מלב"ב

עזרו לנו להציל את מלב"ב לתרומה ידידי מלב"ב היקרים, נוכח התפשטות נגיף הקורונה, אנו חווים את השלכותיו ומשמעויותיו למטופלים שלעמותת מלב"ב. משבר הקורונה חושף אותנו

להמשך קריאה

מעוניינים לקבל עדכונים על מאמרים חדשים?

אנו נשלח לא יותר מעדכון לשבוע. אנו לא שולחים ספאם ופרסומות.