שאלות ותשובות

שאלות נפוצות על צעדת ההתרמה למען טיפול באלצהיימר

אלצהיימר היא מחלה חשוכת מרפא המנוות באכזריות את איכות חייהם של הסובלים ממנה .היא הסוג הנפוץ ביותר של דמנציה – המאופיינית ע" התדרדרות בזיכרון וירידה בתפקוד הקוגנטיבי.

קרוב ל-10% מהקשישים סובלים מסימפטומים שלה, כאשר מעל גיל 85 ( בעקבות הגידול בתוחלת החיים) מדובר ב-50% מהקשישים. מספר האנשים הסובלים מאלצהיימר או מדמנציה לסוגיה עולה בהתמדה.

מלב"ב היא עמותה המקצועית היחידה בישראל במתמחה בטיפול  וסיוע לחולי אלצהיימר ומשפחותיהם מזה 322 שנה. למלב"ב צוות מקצועי מיומן ומערך מתנדבים מסור, שפועלים כדי להפוך אתת העולם למקום טוב יותר עבור משפחות, שיקיריהם סובלים מסימפטומים של המחלה.

אין עדיין מרפא לאלצהיימר, אך יחד נוכל להפוך את חייהם של חולי האלצהיימר לטובים יותר , אם נעודד אותם להפעיל את הכישורים שנותרו להם ונספק להם איכות חיים טובה יותר. התרפיסטים של מלב"ב והמנהלים של מרכזי היום והמועדונים של מלב"ב מקיימים פעילויות תראפוטיות וחברתיות, המאפשרות להוציא את המיטב מכל קשיש ולסייע לבני משפחותיהם להתמודדות טובה יותר.

לפני היציאה לצעדה , כל אחד מהצועדים משקיע מאמצים בגיוס תרומות מחברים, בני משפחה ושכנים. אנשים אלו הופכים לתןמכים.  כך תוכלו להנות מהאתגר שבצעידה למען חולי אלצהיימר באמצעות פעילותך לגיוס כספים. התרומות שתגייס יסייעו למרכזי היום הטיפולים של העמותה.

תוכל לצעוד באחד משני המסלולים המתוכניים וליהנות בסופם מטעימות יין.  600 ₪ שתגייס מתומכיך יגרמו לשינוי.

תוכל לשלוח דוא"ל לבני משפחתך ולחבריך!  תתחיל בכך שתספר להם על מה שאתה עומד לעשות ומדוע. באתר האינטרנט של הצעדה יהיה לך דף שלך,
בו תוכל לשלוח פוסטים ותמונות שלך וממנו תוכל לשלוח הודעות אישיות בפייסבוק או בטוויטר.

כדי לסייע לך, לפניך דוגמא למכתבים שתוכל לשלוח.

אנשי הצוות במשרד של מלב"ב והמתנדבים בוועדת הצעדה ישמחו לסייע לך.
צור קשר ב: [email protected]